آتش در باغ کشاورز تمگرانی

ساخت وبلاگ
چکیده : آتش در باغ کشاورز تمگرانی ‍ 🖋 ❇️ خبر آتش گرفتن باغ نخل یکی از کشاورزان زحمتکش تمگرانی در ساعت ... با عنوان : آتش در باغ کشاورز تمگرانی بخوانید :

آتش در باغ

‍ 🖋 

❇️ خبر آتش گرفتن باغ نخل یکی از کشاورزان زحمتکش تمگرانی در ساعت ۸ شب تاریخ ۹۶/۱۲/۱۱ مردم آبادی تمگران و آبادی های اطراف را سراسیمه جهت کمک کردن و برای مهار آتش به باغ کشاورز مظلوم کشانید.
🔸کشاورزی که حاصل دسترنج ۳۰ ساله اش اکنون داشت در آتش میسوخت و خاکستر میشد و کاری نیز از دستش بر نمی آمد. یکی با بیل آمده بود و خاک میریخت یکی قمقمه آب به همراه آورده بود یکی دیگر از سرشاخه های درختان خرما و گز برای خاموش کردن آتش استفاده میکرد.
🔸در آن بین یکی از خانم هایی که به کمک آمده بود و میدید که خاموش کردن آتش با دستان خالی مردم تقریبا غیر ممکن است و آتش هر لحظه دارد بیشتر میشود به یادش آمد که قلعه گنج چند سالی میشود شهرستان شده پس حتما آتش نشانی هم دارد فوری شماره آتش نشانی را گرفت الو ۱۲۵..... یک باغ در تمگران آتش گرفته بی زحمت هر چه زودتر خودتان را برسانید...جواب آمد تمگران به ما هیچ ارتباطی ندارد با چاه دادخدا تماس بگیرید. الو آتش نشانی چاهدادخدا.... یک باغ در تمگران آتش گرفته به کمکتان نیازمندیم. جواب آمد تمگران در محدوده بخش مرکزی است و به ما هیچ ارتباطی ندارد. دوباره با حالتی درمانده شماره آتش نشانی قلعه گنج را گرفت اینبار پاسکاری مسئول آتش نشانی توپ را به میدان فرماندار و شهردار و بخشدار انداخت.
🔸خلاصه آن شب جواب خشک و سرد مسئولان آتش نشانی آب سردی روی بدن کشاورز مظلوم و مردمی که به کمک او آمده بودند ریخت ولی این جواب سرد باعث شد مردم در عزم خودشان برای خاموش کردن آتش مصمم تر شده و با جدیت بیشتری تلاش کنند و بالاخره نیز با همت بلند مردم آبادی که روحیه فداکاری و مهربانی و انسانیت را آن شب به مسئولین ما نشان دادند آتش به کلی مهار شد و نگذاشتند خسارت زیادی به کشاورز زجرکشیده وارد آید.
🔸ولی اینجا روی سخنم با شما مسئولین محترم و پاسکاران حرفه ای آتش نشانی است که لطفا تکلیفتان را با خودتان و سپس با مردم تمگران مشخص کنید. اول اینکه مسئولین شهرستان به ما بگویند تمگران در محدوده کدام بخش است تا ما تکلیف خودمان را بدانیم و متوجه باشیم در مواقع لزوم با کجا تماس بگیریم تا گاه و بیگاه مزاحم اوقات شریفتان نشویم.
🔸دوم اینکه حتی اگر ما در محدوده شهرستان قلعه گنج هم نبودیم و یک ایالت مستقل به حساب می آمدیم باز هم انسانیت حکم میکرد که برادران جان بر کف آتش نشانی به خاطر خدا هم که شده به کمک ما می آمدند و اندکی از زخم های ما را التیام می بخشیدند.


نويسنده :رشید پالش

تاريخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ساعت: 18:49

بروزترین سایت تمگران...
ما را در سایت بروزترین سایت تمگران دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : شنبه 19 اسفند 1396 ساعت: 14:42