معرفی دکتر علی دادخدایی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

تاريخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۵

‍ ‍ ✅دکترنور علی دادخدایی(از افتخارات بخش چاه دادخدا و جنوب کرمان) را بیشتر بشناسید.

🔻علی دادخدایی دانشیار دانشگاه شيراز اصالتا چاه دادخدایی استٰ، نامبرده دوره ابتدایی را در روستای کهوردراز ریگمتین از توابع بخش مرکزی شهرستان قلعه گنج گذراند و سپس برای دوره راهنمایی رهسپار مرکز شهرستان (بخش آن زمان) گردید. ایشان دوره دبیرستان را در مدرسه شبانه روزی شهدا شهرستان کهنوج به پایان برد.

🔻در سال1377 مدرک کارشناسی خود را در رشته  زراعت و اصلاح نباتات از دانشگاه شهید باهنر کرمان اخذ کرد و در سال 1380 کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه شیراز در رشته اصلاح نباتات گرفت و پس از موفقيت در آزمون ورودي دکترای اعزام به خارج، در رشته ی بهنژادي گياهي- ژنتیک دانشگاه سیدنی استرالیا مشغول به تحصیل گرديد و مقطع دکترای خود را در سال 1387 به پایان رساند.

🔻ایشان اکنون عضو هیئت علمی و رئیس بخش، دانشکده ی کشاورزی دانشگاه شیراز است و در گروه ژنتیک و بهنژادي دانشگاه شیراز در مقاطع مختلف مشغول تدریس است و تعداد 34 مقاله در کنفرانس ها و 32 مقاله در مجلات علمی معتبر ملی و بین المللی داشته است و راهنمایی و مشاوره پایان نامه ی دوره های کارشناسی ارشد و دکتری را بر عهده داشته است..

🔻اقای دکتر دادخدايي به زبان انگلیسی تسلط کامل دارد وهمچنین تا حدودی با زبان فرانسه آشنایی دارد و جهت انجام کارهای تحقیقاتی در زمینه های مقاومت به بیماری ها(زنگ گندم)-سیتوژنتیک -ژنتیک ملکولی به کشورهای سوئیس چین، نیوزلند و اتریش سفر کرده است و جوایز و بورس های تحصیلی را از موسسه بین‌المللی علم در سوئد، موسسه ملي علم سوئیس و همین طور یونسکو دریافت کرده است. ایشان موفقیت خود را در درجه اول مدیون الطاف الهی و حمایت های پدر و مادر و سایر اعضا خانواده می داند و در درجه بعدی تلاش و پشتکار را در رسیدن به هدف موثر می داند.

ارسال توسط رشید پالش

دادخدایی,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : شنبه 6 آبان 1396 ساعت: 9:38